لغو پیامک تبلیغاتی

لغو پیامک تبلیغاتی | حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل

مطمئنا از دریافت حجم زیاد اس ام اس های تبلیغاتی خسته شده اید و می خواهید برای همیشه از شر دریافت پیامک های تبلیغاتی راحت شوید!
درست آمده اید، ما به شما طریقه انجام این کار را نشان خواهیم داد. اما لطفا قبل از آن، 5 دقیقه از وقتتان را به ما بدهید و این مطلب را به طور کامل بخوانید و با آگاهی نسبت به موضوع، درست تصمیم بگیرید.
بهتر است دقیقاً با ساز و کار پیامک های تبلیغاتی و پیامک های ارزش افزوده و تفاوت های این دو آشنا شوید تا اشتباها از لغو پیامک های تبلیغاتی ، ضرر نکنید!
ما حدس می زنیم مشکل شما با پیامک ارزش افزوده است نه پیامک تبلیغاتی .

آیا پیامک تبلیغاتی سودی برایتان دارد؟

پیامک های تبلیغاتی، از طریق سامانه های ارسال انبوه مثل سامانه پیامکی وب وان ارسال می شوند. این پیامک ها برای شما هیچ هزینه ای ندارند و اگر به خوبی از آنها استفاده شود، حتی برای شما مفید هم هستند.
به عنوان مثال: وقتی یک بانک با پیامک به شما اطلاعات برداشت و واریز را ارسال می‌کند، کار شما را راحت کرده است. وقتی مدرسه ی فرزندتان از طریق پیامک، شما را در جریان امور آموزشی قرار می دهد.
پزشکتان با ارسال پیامک تاریخ مراجعه ی بعدی شما را یادآوری می کند. یا فروشگاهی که همیشه خرید می کنید به شما خبر می دهد که برایتان تخفیفات ویژه ای قائل شده است. مسلما شما را خوشحال می کند. اینها همه مزایای پیامک تبلیغاتی هستند، به شرط آنکه درست استفاده شود.

برای آشنایی با سامانه پیامکی کلیک کنید.

انصراف از پیام تبلیغاتی ، بدان معنی است که از تمام این سرویس های مفید صرف نظر کرده اید. سرویس هایی که حتی ریالی برای شما هزینه ندارند.
در صورتی که شما دریافت پیامک تبلیغاتی خود را غیر فعال کنید، دیگر متن پیامک های مفید نیز به دست شما نمی رسد و در واقع با حل یک مشکل، مشکلی دیگر ایجاد کرده اید.
پس قبل از اجرایی کردن تصمیم خود، در مورد سود و زیان های آن، به خوبی فکر کنید.

با غیر فعال سازی پیامک های تبلیغاتی، نه تنها سودی نمی کنید، بلکه در طولانی مدت ممکن است از بسیاری خدمات مفید نیز محروم بمانید. به علاوه، همان طور که گفتیم، پیامک های تبلیغاتی هیچ هزینه ای برای شما ندارند، احتمالا سرویس های ارزش افزوده ی بیهوده شما را عاصی کرده اند، که نه تنها برای شما خرج می تراشند بلکه با محتوای بی ارزش خود، شما را خسته کرده اند.
راه درست، فرهنگ سازی است، نه لغو امکانات مفید.

پیامک های ارزش افزوده یا VAS

در طرف مقابل پیامک های تبلیغاتی، پیامک ارزش افزوده وجود دارند. یعنی همان سرویس هایی که برای شما هزینه در بر دارد و در مقابل ارائه خدمات از حساب شما پول کم می کنند. اما متاسفانه، بسیاری از شرکت ها و افراد سودجو، اقدام به سوء استفاده از این سرویس کرده اند و با راه اندازی سرویس های ارزش افزوده غیر مفید، قصد دارند یک شبه پولدار شوند متاسفانه این افراد سودجو، به دلیل عدم آگاهی مردم، توانستند تا حد زیادی در خواسته های ناپاک خود موفق باشند.
به این دلیل وضعیت پیامک تبلیغاتی در ایران به اینجا رسیده است، که اگر اینطور نبود، نه تنها پیامک های تبلیغاتی، بلکه پیامک های ارزش افزوده هم، درست مثل کشورهای دیگر، می‌توانستند برای مردم مفید باشند.

برای مثال، اپراتورهای تلفن همراه کشور به مشتریان خود سرویس‌های پیامکی مختلفی را ارائه می‌دهند که به نام خدمات ارزش افزوده شناخته می‌شوند. مشتری با این خدمات می‌تواند در جریان اخبار روز قرار بگیرند، در بازی‌ها و مسابقات مختلف پیامکی شرکت کند و حتی پیامک‌های آموزشی بخواند. شکی نیست که چنین خدماتی می‌تواند به مشتری کمک کند تا هر چه سریع‌تر وآسان تر به اطلاعات مفید دسترسی داشته باشد. مثلا سرویس ارزش افزوده ای در ایران، خدمات بسیار مفیدی به بانوان باردار می دهد و با توجه به زمان و ماه بارداری، پیامک های آموزشی ارسال می کند تا مشترکان این سرویس با آسودگی خاطر این دوران را سپری کنند.

بهترین راه ممکن برای عدم دریافت پیامک های بی فایده و کم ارزشی که هزینه هم در بردارند، این است که با داشتن آگاهی لازم، از همان ابتدا جواب این سرویس های سودجو را ندهید. در مرحله ی بعدی، بد نیست اگر با اپراتور خود تماس بگیرید و از این طریق، نسبت به غیر فعال سازی سرویس ارزش افزوده یا VAS خود اقدام نمایید.
وظیفه ما به عنوان یک شهروند خوب و بالنده در قدم اول این است که این آگاهی را به دیگر هموطنان خود بدهیم و اعتراض خود را به گوش مسئولان در اداره مخابرات برسانیم تا با دقت و وسواس بیشتری مجوز راه اندازی این سرویس های غیر مفید را صادر کنند.
تا با استفاده ی درست از تکنولوژی، کشورمان را در مسیر صعود و پیشرفت قرار دهیم.


اگر با وجود شنیدن تمام این توضیحات، همچنان قصد دارید پیامک های تبلیغاتی خود را غیر فعال کنید خوشحالیم که آگاهانه این تصمیم را می گیرید و تمام جوانب آن را در نظر گرفته اید.
در ادامه به سراغ راه های غیر فعال سازی تبلیغات پیامکی در هر یک از اپراتور های فعال در کشور می رویم و طریقه انجام این کار را آموزش می دهیم.

لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول

برای غیر فعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول عدد 1 را به شماره 8999 ارسال کنید؛ یا اینکه کد دستوری *8999# یا *800# را شماره گیری نمایید.
اگر مجددا مایل به دریافت پیام تبلیغاتی بودید عدد 2 را به 8999 بفرستید. و یا مستقیما با 9990 تماس بگیرید و فعال سازی یا لغو پیامک را از اپراتور بخواهید.

اگر قبلا اپلیکیشن همراه من را روی گوشی موبایل خود نصب کرده اید به راحتی از طریق مراجعه به این سامانه امکان لغو پیامک را خواهید داشت.
در ضمن پيامك های اطلاع رسانی همراه اول و اطلاع رساني سرويس هاي پايه و باند پهن همراه اول،جزء پیامک های تبليغاتی محسوب نمی شوند. و درصورت قطع سرویس پیام تبلیغاتی، کماکان این نوع پیام ها را دریافت خواهند نمود.

 

حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل

براي لغو دريافت پيام هاي تبليغاتي ارسال شده از طریق پنل اس ام اس ايرانسل عدد 2 را در متن پيامک تبلیغاتی ثبت کنيد و به شماره 5005 ارسال کنيد. بعد از48ساعت پيام های تبليغاتی شما حذف خواهند گرديد.اگر مجددا خواستید پیامک را دریافت کنید، براي فعالسازی مجدد عدد 1 را با فونت انگليسي در متن پيامک ثبت کرده و به 5005 بفرستید.
و یا اینکه کافیست از طریق شماره ۷۰۰ (از خط ایرانسل) و یا ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ (از سایر خطوط) با مرکز تماس ایرانسل ارتباط برقرار نموده و درخواست خود را ثبت کنید.

 

لغو پیامک تبلیغاتی رایتل

اولین راه استفاده از نرم افزار رایتل من است. با استفاده از منوی "مدیریت خدمات پیامکی انبوه و ارزش افزوده" فعال ‌سازی و غیرفعال سازی پیامک انبوه و ارزش افزوده را مدیریت کنید.
اگر به اپلیکیشن رایتل من دسترسی ندارید از طریق شماره گیری کد دستوری #800* و یا #195* و یا ارسال یک پیامک خالی به شماره 800 و یا 195 اقدام به غیرفعال کردن دریافت پیامک های تبلیغاتی و خدمات مبتنی بر محتوا نمایید.

خرید پنل اس ام اس

با توجه به نوع درخواست خود، یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید:

1. خدمات فعال (تمامی سرويس‌هاي پيامكي فعال شما را نمايش مي‌دهد.)
2.قطع خدمات محتوایی (دريافت پيامك‌هاي ارزش افزوده، همان سرویس‌هایی که به ازای دریافت پیامک، از اعتبارتان کسر می کند را لغو مي‌كند.)
3. قطع پیام تبلیغاتي (پيامك‌هاي تبلیغاتی که از مراکز پیام‌ مانند 100012345 ، 3000012345 و شماره‌های مشابه ارسال می گردد را غیر فعال می کند.)
4. تبلیغ از خط شخصی (مي‌‌تواند شماره شخصی که پیام تبلیغاتی برایتان ارسال نموده را گزارش کنید تا تاييد اپراتور پيامك‌هاي ارسالي از شماره اعلام شده قطع گردد.)